Zabiegi

Pielęgnacja twarzy

Oczyszczanie twarzy

        Zabieg oczyszczania to dobry pierwszy krok w kierunku kompleksowego rozpoczęcia pielęgnacji twarzy. W sposób skuteczny eliminuje zaskórniki, w efekcie skóra jest gładka i odświeżona. Procedura rozpoczyna się odpowiednio dobranym peelingiem, który przygotowuje skórę do rozpulchnienia przez indywidualnie dobrany kosmeceutyk. Dzięki temu oczyszczanie przebiega szybciej, jest skuteczniejsze, a skóra nie jest tak podrażniona jak przy klasycznym zabiegu oczyszczającym. Ostatnim elementem jest nałożenie aktywnej maski o przedłużonym działaniu, która dobierana jest indywidualnie do każdej cery.

        Oczyszczanie twarzy jest nie tylko zabiegiem przeznaczonym dla osób zmagających się z łagodnymi formami trądziku, ale również jako wstęp do programu normalizacji skóry problematycznej lub ze zmianami hormonalnymi.

Czas trwania zabiegu: do 60 min. Koszt: 120 zł
Przeciwwskazania do zabiegu:
 • Zaburzona krzepliwość krwi
 • Przebyte nowotwory (do 6 mies. po zakończeniu leczenia)
 • Ciężkie postaci trądziku
 • Leczenie retinoidami (do ok. 6 mies. po zakończeniu leczenia)
 • Leczenie farmakologiczne (chyba że lekarz prowadzący zaleci inaczej)
 • Opryszczka
 • Gorączka
 

 Dermapen

        Dermapen jest zabiegiem o wielokierunkowym działaniu. Efekty widoczne są już po pierwszym razie. W kilka dni po zabiegu skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Drobne zmarszczki znikają, a bruzdy są mniej widoczne. Powierzchnia skóry jest wygładzona. Zabieg daje bardzo dobre rezultaty w terapii blizn potrądzikowych i pomaga zmniejszyć pory.

        Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie i dezynfekcja skóry, na którą nakładany jest środek znieczulający. Po kilkunastu minutach wykonywany jest zabieg perforowania skóry odpowiednio dobraną jednorazową sterylną głowicą zaopatrzoną w 12 do 42 drobnych igieł, które wykonują blisko 100 tys nakłuć na minutę. Dermapen nie jest zabiegiem przyjemnym, ale jest niemal bezbolesny. Po opracowaniu obszaru poddanego zabiegowi, na skórę nakłada się indywidualnie dobrany do potrzeb skóry sterylny preparat, a następnie aktywną maskę o działaniu barierowym.

        Do 48 godzin po zabiegu nie zaleca się korzystania z basenu, sauny oraz intensywnych treningów fizycznych. Przez 4 tygodnie należy przywiązywać dużą uwagę do ochrony przeciwsłonecznej.

Czas trwania zabiegu: do 60 min. Koszt: twarz – 200 zł, twarz + szyja – 250 zł, tw. + sz. + dekolt 300 zł
Przeciwwskazania do zabiegu:
 • Ciąża
 • Terapia retinoidami (do 6 mies. po zakończeniu leczenia)
 • Zaburzona krzepliwość krwi
 • Skłonność do powstawania blizn przerosłych
 • Opryszczka, aktywne infekcje
 

Zabiegi na ciało

Karboksyterapia – terapia antycellulitowa

        Najlepszy zabieg antycellulitowy, który niszczy cellulit od wewnątrz. Poprzez iniekcyjne podanie medycznego dwutlenku węgla w miejsce występowania cellulitu (najczęściej uda i pośladki) dochodzi do kilku efektów równocześnie. Dochodzi do zerwania włókien, które tworzą strukturę cellulitu (widoczną na powierzchni jako „skórkę pomarańczoną”). Tkanka tłuszczowa objęta cellulitem jest ubogo ukrwiona – regularne wykonywanie zabiegu pozwala na zbudowanie nowej sieci naczyń krwionośnych, które lepiej dotleniają komórki i pomagają na usunięcie zbędnych metabolitów; w efekcie redukowana jest przyczyna cellulitu.

        Terapia antycellulitowa z wykorzystaniem karboksyterapii ma dodatkowe zalety – pozwala na szybsze usunięcie tkanki tłuszczowej z miejsca podanego zabiegowi. Dzięki silniejszemu dotlenieniu komórek tłuszczowych, organizm może sprawniej wykorzystywać je jako materiał energetyczny – tłuszcz jest efektywniej spalany – nie tylko w trakcie ćwiczeń i diety, ale przez cały czas.

Czas trwania zabiegu: 15-60 min. Koszt: 80-150 zł za partię ciała
Przeciwwskazania do zabiegu antycellulitowego:
 • Ciąża i laktacja
 • Problemy z krzepliwością krwi, problemy z układem krążenia, układem oddechowym
 • Aktywne infekcje, gorączka

Ujędrnianie ciała falą radiową

        Fala radiowa od wielu lat znajduje zastosowanie w gabinetach kosmetologicznych jako zabieg ujędrniający i odmładzający. Podczas tej procedury wykorzystuje się działanie prądu, który rozgrzewa głębokie partie skóry. Intensywna temperatura powoduje obkurczanie się włókien kolagenowych, a także namnażanie nowego kolagenu. W efekcie skóra jest bardziej jędrna i naprężona.

        Zabieg ujędrniania ciała RF należy do skutecznych i przyjemnych zabiegów – odczuwane jest intensywne ciepło, dzięki czemu można się również zrelaksować. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Czas trwania zabiegu: ok. 30 minut na partię. Koszt: od 50 zł za partię ciała
Przeciwwskazania:
 • Metalowe elementy w polu zabiegu, endoprotezy, rozrusznik serca
 • Zaburzenia czucia i krzepliwości krwi
 • Skłonność do blizn przerosłych
 • Zaburzenia układu krwionośnego
 • Ciąża i laktacja
 

Manicure i pedicure

Pedicure medyczny

        Podologia jest jedną z gałęzi pielęgnacji, które mają zapewnić prawidłową kondycję stóp. Zabiegi podologiczne polegają na zniwelowaniu problemów stóp, takich jak wrastające paznokcie, pękające pięty, nadmiernie zrogowaciały naskórek etc. Przy pedicure medycznym wykorzystuje się jednorazowe oraz sterylne narzędzia w celu uzyskania efektów terapeutycznych.

        Należy pamiętać, że wizyta na pedicure podologicznym nigdy nie jest jednorazowym wydarzeniem. Większość problemów natury podologicznej wymaga systematycznej pracy oraz prawidłowej pielęgnacji w domu.

Czas trwania zabiegu: od 45 do 120 minut, w zależności od rodzaju zabiegu. Koszt: od 110 zł