Peeling retinolowy – przebuduj swoją skórę

Retinol (jedna z form witaminy A) znany jest ze swoich właściwości odmładzających i normalizujących skórę od wielu lat. Skorzystaj z jego działania i ciesz się jędrną, gładką cerą.

Peeling retinolowy (zwany też jako yellow peel nowej generacji) należy do zabiegów złuszczających o średnio głębokim zakresie działania. Znaczy to, że dociera do żywych warstw skóry, dzięki czemu może zmieniać jej strukturę.

Zabieg ze względu na swoje kompleksowe działanie dedykowany jest dla wszystkich osób powyżej 23 roku życia. Daje rewelacyjne rezultaty w wielu problemach skórnych. Peeling retinolowy jest idealnym elementem terapii takich problemow jak:
– trądzik hormonalny i pospolity
– przebarwienia posłoneczne, hormonalne, pozapalne
– rozszerzone pory, nierównomierna struktura skóry
– brak jędrności, zmarszczki
– grudki, zaskórniki, skłonność do zanieczyszczeń

Pełen efekt zabiegu widoczny jest po około 5 dniach od jego wykonania.

Zabieg przebiega w sposób ekspresowy, a dodatkowo jest przyjemny w odczuciach. Na oczyszczoną skórę nakładane jest serum z witaminą C, a następnie wmasowywana jest maska retinolowa, którą zmywa się samodzielnie w domu po upływie określonego czasu.
Po około dwóch dniach dochodzi do intensywnego złuszczania, podczas którego może być odczuwalny lekki dyskomfort pod postacią ściągnięcia skóry, lekkiego podrażnienia lub pieczenia.
W trakcie złuszczania oraz przez minimum trzy tygodnie po zabiegu zalecane jest stosowanie produktów o wysokiej fotoprotekcji. Złuszczona skóra jest bardziej uwrażliwiona na działanie światła słonecznego, co może spowodować powstawanie przebarwień lub dodatkowych podrażnień.

Dodatkowo w czasie złuszczania warto stosować produkty o działaniu regeneracyjnym oraz silnie nawilżającym, dzięki czemu okres rekonwalescencji zmniejsza się i przebiega o wiele łagodniej.

Zabieg peelingu retinolowego nie zaleca się osobom, które korzystają regularnie z solariów, w przeciągu pół roku przechodziły terapię retinoidami, cierpią na dysfunkcje wątroby. W przypadku skłonności do opryszczki należy pamiętać o przyjmowaniu przed zabiegiem profilaktycznych dawek leków przeciwwirusowych.

Przed wykonaniem zabiegu złuszczania naskórka przeprowadzana jest konsultacja, aby bezpiecznie zakwalifikować klienta do zabiegu. Również udzielamy wszelkich wskazówek na temat prawidłowej pielęgnacji skóry.

Koszt zabiegu: twarz 200 zł, twarz + szyja + dekolt 270 zł

Zapraszamy na zabieg do Pana Kosmetyczki 🙂
Zapisy pod numerem telefonu 515-523-482 lub poprzez kontakt na stronie.